Začíná nám Karjala Cup, který se odehraje v Helsinkách ve Finsku. Časové rozmezí tohoto turnaje se datuje na čtvrtek 7. listopadu a končí v  neděli 10. listopadu. Česká republika je jedním ze čtyř týmů, které se tohoto tradičního hokejového klání zúčastní.

Hned v úvodním zápase se střetne domácí tým s Ruskem. Na těchto turnajích nemá moc cenu kalkulovat se vzájemnými zápasy, jelikož sestavy jsou to, o co nám jde v mezinárodních kláních především. Ta je tentokrát mnohem zvučnější na straně Finska, jelikož v ní najdeme hned čtrnáct mistrů světa z Bratislavy, kde předvedli skvělé týmové výkony a i bez velkých hvězd si dokráčeli až pro kov nejcennější.

Na druhé straně Rusko přicestovalo do Helsinek v méně nabité sestavě než jsme zvyklí. Obvykle zde hráli s kombinací hráčů dvou top celků CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Letos však najdeme v sestavě spoustu nováčků a změny jsou i na trenérském postu. Ilya Vorobiev skončil v roli hlavního trenéra a ve funkci ho nahradil jeho asistent Alexej Kudašov. Ten je v KHL trenérem Petrohradu a jeho výkony zůstávají za očekáváním. Kurz nám sice trochu klesl, ale 2.15 na výhru Finska bereme.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+