Čtvrté kolo Ligy mistrů přinese odvety. Jednou z nich bude i zápas Chelsea – Ajax. Londýnští borci jsou na prvním místě tabulky a dokázali Ajax porazit venku v poměru 0:1. I to z nich dělá v dnešním duelu favority.

Chelsea vyhrála osm z předchozích devíti soutěžních utkání (1 prohra) a je ve velmi dobré formě. V šesti případech navíc dala minimálně dvě branky. Defenziva už tak přesvědčivá ale není, protože domácí udrželi jen tři čistá konta. Tým Franka Lamparda na nic nečeká a v posledních šesti zápasech dal čtyři branky už v prvních 30 minutách. V předchozích třech případech ovšem domácí inkasovali celkem čtyři góly po 70. minutě hry.

Také Ajax míří do Londýna v dobré formě, když vyhrál sedm z předchozích osmi soutěžních zápasů (1 prohra). V posledních 12 venkovních zápasech v evropských pohárech navíc hosté neprohráli (6 výher, 6 remíz). Ve třech z těchto předchozích čtyř případů pak Ajax udržel čisté konto.

Loňský semifinalista spoléhá především na ofenzivu. V osmi z posledních 12 zápasů v evropských pohárech dal Ajax minimálně dvě branky, ale ve dvou z předchozích pěti případů se neprosadil ani jednou. Jelikož jde o odvetu, oba týmy dobře ví, co od sebe mohou čekat. My se však tentokrát přikláníme na stranu domácích a kurz 1.95 zcela jistě bereme.